YouTube – reklama graficzne i video w Google Ads

Internet jest praktycznie wszędzie, co oznacza, że właściwie wszędzie może się znaleźć reklama. Najchętniej oglądaną i najbardziej angażującą treścią promocyjną jest wideo, a najpopularniejszym portalem z filmami wideo jest YouTube. Możesz tam umieszczać reklamy dzięki systemowi Google Ads i reklamować się za pomocą spotów video lub reklam graficznych –nakładek na video. Możesz też wyświetlać swoje reklamy na strona w sieci partnerów video.

Reklamy graficzne i video na YouTube są bardzo efektywną gałęzią e-marketingu. Dzięki nim możemy docierać do potencjalnych klientów i umożliwiać im podejmowanie działań, gdy oglądają filmy lub ich szukają. Nie trzeba wyświetlać reklamy wszystkim. Wystarczy by pojawiała się na ekranach tych użytkowników, którzy mogą być zainteresowani daną ofertą, np. miłośnikom motoryzacji z danej lokalizacji, fanom rocka lub innym grupom docelowym. Wszyscy oni korzystają z YouTube, a Google Ads stwarza możliwości precyzyjnego do nich dotarcia.

Google Ads oferuje nam dwa podstawowe formaty reklam na You Tube –reklamy video i reklamy graficzne

Google ADS

YouTube – reklama graficzne i video w Google Ads

Popularne formaty reklam wideo w Google Ads

Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia

 • to typ wybierany dla kampanii budowania świadomości marki .
 • reklama wyświetla się przed filmem, w trakcie albo po zakończeniu filmu
 • odbiorca może pominąć reklamę już po 5 sekundach
 • reklama wyświetla się nie tylko na stronach z filmami YouTube, ale także w witrynach partnerów wideo i w aplikacjach należących do sieci reklamowej Google (GDN)
 • za reklamy z tej kategorii płaci się tylko wtedy, gdy widz obejrzy 30 sekund reklamy, albo w nią kliknie.

Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia

 • to również typ reklam wybierany jeśli celem kampanii jest zasięg i budowa świadomości marki.
 • reklama wyświetla się przed filmem, w trakcie albo po zakończeniu filmu
 • Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia trwają maksymalnie 15 sekund. Nie można ich wyłączyć.
 • reklama wyświetla się nie tylko na stronach z filmami YouTube, ale także w witrynach partnerów wideo i w aplikacjach należących do sieci reklamowej Google (GDN)
 • Płacisz za każde 1000 wyświetlenie reklamy w modelu cpm.

Reklamy video Discovery

 • reklama pojawia w wynikach wyszukiwania YouTube, obok powiązanych filmów w YouTube,
 • na stronie głównej YouTube na komórki
 • reklama składa się z tekstu i miniatury obrazu pobranego z filmu
 • reklama ma zachęcić użytkownika do kliknięcia w celu obejrzenia wideo. Po kliknięciu materiał wyświetli się na stronie odtwarzania filmu lub na stronie głównej kanału w YouTube
 • reklamodawca płaci za przekaz tylko wtedy, gdy użytkownik postanowi obejrzeć reklamę i kliknie miniaturę

Bumper ADS

 • Bumpery reklamowe pojawiają się w filmach w YouTube oraz w witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.
 • reklamy tej kategorii są niemożliwe do pominięcia, wyświetlają się przed, w trakcie lub po zakończeniu wybranego filmu
 • maksymalny czas trwania reklamy do 6 sekund
 • Płatność odbywa się w modelu CPM czyli płaci się za każde 1000 wyświetleń
 • dają bardzo dobre wyniki ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o odbiorcach preferujących krótkie treści wideo

Nakładki reklamowe

to reklamy graficzne lub tekstowe które mogą pojawić się na dolnych 20 % procentach ekranu. W ten sposób dopasowuje sie treści reklam do tematyki filmu video wyświetlanemu użytkownikowi You Tube.

YouTube – reklama graficzne i video w Google Ads

Precyzyjne targetowanie

Kampanie reklamowe na YouTube mogą być kierowane do konkretnych grup docelowych. Mogą być również kierowane remarketingowo do osób, które wcześniej odwiedziły witrynę reklamodawcy albo jego kanał YT.

Metody kierowania są właściwe dla sytemu Google Ads np. podobne do sposobów dostępnych dla kampanii w sieci reklamowej Google (GDN). Wykorzystują te same dane, które zbiera Google na potrzeby swoich usług marketingowych. Opcji kierowania jest wystarczająco dużo, by przekaz trafił do wybranej grupy docelowej. Reklamę możemy kierować według:

Tematów

w tej strategii targetowania tematyka filmu promocyjnego z reguły odpowiada tematyce materiału, który zostanie po nim wyświetlony. Reklamy są emitowane na kanałach YouTube albo witrynach GDN zakwalifikowanych do konkretnej kategorii.

Zainteresowań

algorytm Google określa na podstawie zachowań użytkowników w Internecie, jakimi zagadnieniami są oni zainteresowani. Można więc kierować reklamy według zainteresowań niezależnie od tego, jaki film odtwarza aktualnie użytkownik.

Remarketingu

czyli dotarcia z przekazem do użytkowników, którzy weszli już wcześniej w interakcję z filmami reklamodawcy, albo jego kanałem YouTube. Remarketing przypomina użytkownikom serwisu o marce oraz informuje o nowościach.

Miejsc docelowych

czyli kierowania reklam na wybrane przez reklamodawcę konkretne kanały i filmy na YouTube oraz aplikacje i witryny GDN. Ta opcja targetowania daje największą kontrolę nad treściami, przy których pojawią się filmy promocyjne.

Demografii

przekaz dociera do osób o określonych cechach demograficznych. Drugą możliwością jest zastosowanie wymienionych metod targetowania w wybranych grupach demograficznych.

Dodatkowe atuty - statystyki pod kontrolą

 • Jedną z zalet reklamy YouTube w Google Ads jest możliwość zmierzenia jej efektów. W przypadku tradycyjnych (czyli nie obejmujących e-marketingu) kanałów niemal niemożliwe jest określenie, czy przekaz naprawdę dotarł do zamierzonego odbiorcy. Tutaj zaś dysponujemy narzędziami analitycznymi pozwalającymi określić liczbę osób, które obejrzały film oraz liczbę nowych klientów, którzy nawiązali kontakt z firmą za jego pośrednictwem. Inną, bardzo interesującą opcją jest możliwość udostępniania – reklamy jak wszystkie inne filmy na YouTube mogą być udostępnianie przez użytkowników na ich stronach www lub w socialmedia. Jeśli odbiorca uzna, że film promocyjny jest interesujący albo zabawny, może się nim podzielić z innymi osobami i dzięki temu zwiększyć jego zasięg bez dodatkowych kosztów ze strony reklamodawcy.

 • Wyszczególnienie i opisanie poszczególnych czynników reklamy na YouTube pozwala uzyskać ogólny obraz potencjału dobrze poprowadzonej kampanii. W powyższym tekście nie podjęliśmy wszystkich tematów związanych z tą dziedziną e-marketingu. Szczegóły operacji związanych z konkretnymi sytuacjami rynkowymi możecie Państwo omówić z naszymi konsultantami, wiedząc że agencja reklamowa Anons Press proponując współpracę w zakresie reklamy na YouTube gwarantuje optymalny budżet i wybór najefektywniejszych metod.

Współpraca z nami to przede wszystkim oszczędność czasu potrzebnego na zarządzanie kampanią oraz środków.

Podejmując współpracę w zakresie reklamy na YouTube w Google Ads proponujemy naszym kontrahentom:


 • koncentrację na konkretnych celach i gwarancję ich osiągnięcia,
 • określenie i wyznaczenie targetu kampanii,
 • stały monitoring i optymalizację opcji kampanii
 • optymalizacje wydatków,
 • stałe badanie skuteczności kampanii i optymalizację reklam,
 • prowadzenie kampanii na koncie kontrahenta pozwalające na bieżące sprawdzanie skuteczności reklam i korekty budżetu,
 • monitoring konwersji reklamy
 • spójność działań z innymi formami promocji, również dostępnymi w ofercie Anons Press

Najczęściej zadawane pytania:

1. Dlaczego prowadzić kampanię na YouTube?

YouTube to najpopularniejszy serwis internetowy na świecie umożliwiający darmowe umieszczanie i odtwarzanie klipów wideo. Portal ma ponad 2 miliardy użytkowników. Codziennie pojawia się na nim 100 tys. nowych filmów, a oglądanych jest 5 miliardów. To miejsce o nieograniczonym potencjale dla działań e-marketingowych.


2. Czy You Tube funkcjonuje w systemie w Google Ads ?

Tak. Kampanie wideo są skonfigurowane w Google Ads.


3. Co to jest kanał w YouTube?

To jest Twoje konto na stronie w YouTube i miejsce, w którym znajdują się Twoje filmy. Nawet jeśli masz konto Google, musisz utworzyć kanał YouTube, aby przesyłać filmy, dodawać komentarze i tworzyć playlisty.


4. Jakie są typy reklam YouTube?

Google Ads oferuje dwa podstawowe formaty reklam na YouTube. Pierwszym są reklamy wideo, jak: TrueView In-Stream, TrueView Discovery, Bumper Ad, reklamy w banerze masthead oraz reklamy Out-Stream. Drugą jest reklama graficzna w formie kampanii banerowych, nakładek in-video czy kart sponsorowanych.


5. Jakie zalety mają reklamy w YouTube?

Po pierwsze, jest to zasięg. YouTube dociera do ponad 24 milionów polskich internautów. Kampanie reklamowe na YouTube mogą być kierowane do bardzo precyzyjnych grup docelowych wyróżnionych na podstawie kryteriów demograficznych, zainteresowań, kategorii tematycznych lub słów kluczowych. Można w ramach kampanii na YouTube korzystać z geomarketingu oraz remarketingu. Mierzalność jest jednym z największych atutów reklamy w YouTube.


6. Co to jest geomarketing?

Geomarketing to strategia marketingowa obejmująca różne rodzaje taktyk marketingowych opartych na lokalizacji, aby zwiększyć szanse, że wiadomość dotrze do docelowych odbiorców w najbardziej dogodnym momencie.


7. Na czym polega remarketing?

To rodzaj kampanii prowadzonych w ramach Google Ads i Facebook Ads. Pozwala na wyświetlanie reklam nie przypadkowym użytkownikom, a tym, którzy już kiedyś odwiedzili naszą stronę. Taka reklama – dostosowana do potrzeb konkretnego użytkownika – wyświetli się mu za jakiś czas podczas przeglądania innych stron w Internecie.


8. Jakie są formy wideo marketingu?

Wideo marketing obejmuje takie produkty jak filmy instruktażowe, poradniki, prezentacje firmy i jej usług, video konferencje, vlogi, animacje, relacje, recenzje.


9. Dlaczego wideo marketing to dobre rozwiązanie?

Content w postaci video buduje wizerunek eksperta, rozpoznawalność marki oraz więź emocjonalną z klientem. Filmiki mają wysoki poziom konwersji, mają duży potencjał viralowy, a przy tym są tańsze od tradycyjnej reklamy telewizyjnej. Zyskasz dzięki nim nowych klientów, przewagę konkurencyjną, wzrost sprzedaży i ruchu na stronie.


10. Co zyskam, pracując z Anons Press?

Twoją kampanię poprowadzi profesjonalista posiadający niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w procesie skalowania i dopasowania struktury e-marketingu dla Twojej branży. Stale optymalizujemy wyniki, monitorujemy przebieg kampanii. Korzystamy z zaawansowanych narzędzi, oferujemy elastyczne modele rozliczeń, a także regularny kontakt z klientem. Szybko reagujemy i jesteśmy otarci na pojawiające się w trakcie współpracy pytania, wątpliwości czy zmiany. Naszą specjalnością jest integrowany marketing 360°, czyli kompleksowe, a nie wyrywkowe, długotrwałe, a nie chwilowe rozwiązania. Zapraszamy do współpracy, niech efekty mówią same za siebie.


Zobacz więcej >Odpowiadamy szybkoImię i nazwisko

Firma

Numer telefonu

Adres e-mail

Wiadomość